Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza

Uniwersyteckie Centrum Doskonałości „Interakcje - umysł, społeczeństwo, środowisko”

Kontaktul. Fosa Staromiejska 3, 87-100 Toruń
tel.: +48 56 611 37 15
+48 516 638 621
e-mail: imsert@umk.pl

Konkursy grantowe

TRWAJĄCY NABÓR:

MINIGRANTY KNOW-EVO 

Celem konkursu jest wspieranie działań́ naukowych – w tym zagranicznych kwerend archiwalnych i bibliotecznych, krótkich wyjazdów stażowych oraz udziału w zagranicznych konferencjach – prowadzących do publikowania przez pracowników UMK artykułów w czasopismach znajdujących się w Q1 bazy Web of Science lub JCR, lub monografii naukowej w prestiżowym wydawnictwie. 

Konkurs mini-grantów jest skierowany do badaczy i badaczek Wydziału Humanistycznego UMK, realizujących badania, w tematyce wpisującej się w obszar zainteresowań grupy KNOW lub EVO. 

Wnioskodawcą może być wyłącznie pracownik Wydziału Humanistycznego UMK, specjalizujący się w dyscyplinach badawczych literaturoznawstwo i nauki o kulturze (dla grupy KNOW) oraz językoznawstwo (dla grupy EVO). 

W konkursie nie mogą brać udziału osoby wchodzące w skład uniwersyteckich centrów doskonałości, wyłaniających się pól badawczych oraz zespołów w ramach IDUB. 

Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi maksymalnie 7500 zł (siedem tysięcy pięćset złotych). 

Nabór wniosków potrwa do 10.05.2024.

Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie do 26.05.2024.

Pytania w sprawie konkursu prosimy kierować do dr. Michała Bomastyka na adres mailowy: mbom@umk.pl, w temacie maila podając “Minigranty KNOW-EVO”.

Niezbędne dokumenty

REGULAMIN KONKURSU

WNIOSEK

OŚWIADCZENIE RODO 

 

ZAKOŃCZONE KONKURSY:

YUFE4POSTDOCS

Yufe4Postdocs (Y4P) to ambitny program współfinansowany przez Program Marii Curie-Skłodowskiej Horyzontu Europa. Jest częścią grupy Young Universities for the Future of Europe (YUFE), która łączy 9 młodych uniwersytetów badawczych z całej Europy i wspiera ich kooperację. Razem przyczyniają się do tworzenia bardziej innowacyjnej, przedsiębiorczej i zjednoczonej Europy.

Uniwersytety YUFE z przyjemnością ogłaszają dwa nabory na pozycje post-doców, otwarte na wszelkie dyscypliny badawcze. Projekty powinny wpisywać się w ogólny motywUrban opportunities and challenges. Została uruchomiona nowa strona Y4P, na której będą regularnie udostępniane nowe informacje o projekcie. Pierwszy nabór będzie trwał od 1. marca do 7. maja 2023 roku i będzie się skupiał na tematyce zrównoważonego rozwoju  i społeczeństw cyfrowych. Drugi nabór zostanie otwarty 1. października 2023 i skupi się na zagadnieniach dobrostanu obywateli i tożsamości europejskiej. Informacje na temat potencjalnych zespołów badawczych można znaleźć przy użyciu Y4P Expertise Webtool. Wszelkie pytania na temat programu należy kierować na adres mailowy yufe4postdocs@uantwerpen.be

PROGRAM ULAM NAWA

NAWA zaprasza naukowców zagranicznych uczelni oraz ośrodków badawczych z tytułem doktora do składania wniosków do Programu im. S.Ulama.

To już 5. edycja programu im. Stanisława Ulama! Naszym celem jest zwiększanie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Program ULAM NAWA pozwala na przyjazdy do Polski uznanych jak i obiecujących naukowców, umożliwia im odbycie stażu, a także nawiązanie i pogłębienie współpracy naukowej w polskich ośrodkach badawczych oraz akademickich. Dzięki programowi możliwy jest stopniowy wzrost liczby zagranicznych naukowców zaangażowanych w badania naukowe i dydaktykę w Polsce, a przez to wzmocnienie potencjału polskich jednostek.

Do tej pory rozstrzygnięto 4 nabory, a w każdym z nich złożono kilkakrotnie więcej wniosków niż wskazywałoby na to zaplanowane finasowanie. Średni współczynnik sukcesu po 4 zamkniętych edycjach wyniósł około 22%. Łączna liczba beneficjentów, którzy otrzymali pozytywną decyzję przekroczyła 250 osób i są to obywatele z 52 krajów.

Stypendyści programu ULAM NAWA wskazali 66 polskich instytucji i uczelni, na których chcieliby prowadzić swoje badania naukowe. Mimo, że część projektów zakończyła się, wielu stypendystów pozostała w Polsce, zatrudniając się w naszych ośrodkach na dłużej, pisząc nowe wspólne projekty i publikacje.

Nabór wniosków w Programie będzie prowadzony w terminie od 21 lutego do 22 maja 2023 roku do godz. 15:00, zgodnie z czasem urzędowym obowiązującym na terytorium Polski.

POBYT BADAWCZY

Badacze i badaczki, którzy są zainteresowani współpracą naukową z Uniwersyteckim Centrum Doskonałości IMSErt, proszeni są o przesłanie projektu badawczego, nad którym chcieliby pracować podczas pobytu badawczego w Centrum oraz listę osiągnięć i publikacji naukowych. Dokumenty prosimy przesyłać na adres mailowy: imsert@umk.pl.

Czas pobytu : 1-12 miesięcy
Wynagrodzenie: 4000zł tygodniowo w przypadku pobytów krótszych niż miesiąc; 15000zł za pierwszy miesiąc pobytu i 10000zł za kolejne miesiące w przypadku pobytów dłuższych

Lista dyscyplin, które są przedmiotem namysłu w Centrum Doskonałości IMSErt:

Kierownicy Zespołów wraz z Radą Naukową przeanalizują nadesłane dokumenty. Po dokonanej analizie zainteresowany/zainteresowana otrzyma informację zwrotną.

W przypadku pytań służymy pomocą. Zachęcamy do współpracy z nami!


Konkursy archiwalne

Inter-Arts – ogłoszenie wyników (edycja 2022)

Celem konkursu Inter-Art(s) jest poszukiwanie nowych języków komunikacji naukowej w porozumieniu ze sztuką, jak również interwencja sztuki w przestrzeń publiczną, poprzez opracowanie za pomocą sztuki konkretnego zadania badawczego, które jest ściśle skorelowane z działalnością badawczą Centrum IMSErt.

Hasło tegorocznej edycji brzmiało „Od świadomości do działania – jak odpowiadać na globalne wyzwania, działając lokalnie?”. Do opracowania projektu konkursowego wybrano artykuł Justyny Chodkowskiej-Miszczuk, Krzysztofa Rogatki i Aleksandry Lewandowskiej pt. “The Anthropocene and ecological awareness in Poland: The post-socialist view”The Anthropocene Review, 1-30, 2021 (https://doi.org/10.1177/20530196211051205).

Do oceny Komisji Konkursowej wpłynęło 14 projektów. Laureatem konkursu został Mateusz Hajka, student Szkoły Doktorskiej Academia Artium Humaniorum, który zrealizuje projekt pt. „Strategiczna gra karciana Ecopalypse. Opiekunem projektu jest dr hab. Nikodem Pręgowski, prof. UMK z Katedry Projektowania Graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych.

Informacja o wynikach konkursu jest zamieszczona również na stronie internetowej Inicjatywy Doskonałości – Uczelni Badawczej.

Excellence4Students

Celem konkursu Excellence4Students jest wspieranie inicjatyw studentów angażujących się w pracę naukową. Obejmują̨ one przede wszystkim badania wstępne, rozpoznawcze, pilotażowe, kwerendy, wyjazdy badawcze czy zakup materiałów oraz wyjazdy na zagraniczne konferencje międzynarodowe i udział w konkursach. Konkurs jest skierowany do studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, których zainteresowania badawcze oscylują wokół obszarów reprezentowanych przez zespół EVO: lingwistyki, kognitywistyki, badań nad komunikacją (w tym komunikacją niewerbalną i multimodalną) i interakcją, psychologii ewolucyjnej oraz tematów pokrewnych. Informacje na temat Zespołu można znaleźć na stronie internetowej https://imsert.umk.pl/centrum/zespol-evo/.

 

Nabór do konkursu Mikrogranty IMSErt – PSE

Celem konkursu jest wspieranie działań naukowych prowadzących do publikowania przez pracowników UMK artykułów w czasopismach znajdujących się w Q1 bazy Web of Science, sklasyfikowanych jako geografia fizyczna, studia środowiskowe i psychologia społeczna. Aktualna lista czasopism stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu. Konkurs mini-grantów jest skierowany do badaczy i badaczek UMK, realizujących badania zespołowe, w tematyce wpisującej się w obszar zainteresowań PSE, z zakresu geografii społecznej. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 10 000 zł brutto. Więcej informacji na stronie internetowej PSE: www.imsert.umk.pl/pse.

 

Konkurs „Inter-Art(s)”

Celem konkursu „Inter-Art(s)” jest poszukiwanie nowych języków komunikacji naukowej w porozumieniu ze sztuką, jak również interwencja sztuki w przestrzeń publiczną, poprzez opracowanie za pomocą sztuki konkretnego zadania badawczego, które jest ściśle skorelowane z działalnością badawczą Uniwersyteckiego Centrum Doskonałości Interakcje – umysł, społeczeństwo, środowisko (IMSErt).

Tytuł zadania badawczego/tematyki konkursowej w edycji w roku 2021: I Ty możesz zmienić świat! Istota i uwarunkowania zachowań sprzyjających środowisku naturalnemu

Więcej informacji o konkursie w załączonym regulaminie oraz na stronie internetowej IDUB. W przypadku pytań dotyczących konkursu prosimy o kontakt z Sekretariatem IMSErt: imsert@umk.pl.

 

GRASP
Genius-Reward-Accomplishment-Science-Progress

Konkurs GRASP jest organizowany przez Uniwersyteckie Centrum Doskonałości „Interakcje – umysł, społeczeństwo, środowisko (IMSErt)”, konkretnie zaś przez Zespół People, Space and Environment, (PSE), wchodzący w strukturę Centrum.

Celem konkursu Excellence4Students jest wspieranie inicjatyw studentów angażujących się w pracę naukową. Obejmują̨ one przede wszystkim badania wstępne, rozpoznawcze, pilotażowe, kwerendy, wyjazdy badawcze czy zakup materiałów oraz wyjazdy na zagraniczne konferencje międzynarodowe i udział w konkursach.

W przypadku zainteresowania konkursem prosimy odwiedzić stronę internetową:
https://www.umk.pl/idub/ogloszenia/